چرا دولت با یارانه 120 هزار تومانی مخالف است؟

مجلس یازدهم که هنوز چندماهی از شروع فعالیت آن نگذشته است، در یکی از اولین اقدام‌های خود طرح یارانه خرید کالا را به تصویب رساند. بر اساس طرح مجلس، پرداخت این یارانه باید از مهرماه آغاز شود اما به نظر می‌رسد با مقاومت دولت، نباید امید چندانی به واریز این رقم به حساب یارانه‌بگیران داشت.
به گزارش کاماپرس، طبق اظهارات برخی نمایندگان مجلس بر اساس کلیات طرح پرداخت یارانه 60 و 120 هزار تومانی قرار است این یارانه به 60 میلیون نفر از ایرانی‌ها پرداخت شود. طبق طرح نمایندگان مجلس یازدهم 20 میلیون نفر از جمعیت که کم‌درآمد یا تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد هستند به ازای هر نفر 120 هزار تومان تا سقف 600 هزار تومان(سقف پنج نفر) دریافت می‌کنند. گروه دوم نیز که جمعیت 40 میلیون نفری را شامل می‌شود به ازای هر فرد 60 هزار تومان تا سقف 300 هزار تومان دریافت می‌کنند، اما این یارانه به صورت نقدی نیست و به صورت اعتبار خرید کالاهای اساسی به خانوارها داده می‌شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

دولت باید منابع طرح را تامین کند
بهزاد رحیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: طرح پرداخت یارانه کالا که در روز گذشته کلیات آن تصویب شد نتوانستیم جزئیات آن را تصویب کنیم و فعلا تا دو هفته آینده امکان رسیدگی به آن فراهم نیست.
به گفته وی، با توجه به این که طی دو هفته آینده جلسات مجلس برگزار نمی‌شود و جلسه بعدی در روز 27 مهر ماه برگزار می‌شود بررسی نهایی این طرح نیز به اواخر مهر ماه موکول شده است.
رحیمی با اشاره به مخالفت نماینده دولت با این طرح، عنوان کرد: در این خصوص نماینده دولت گفت که امکان اجرایی کردن آن به دلیل محدودیت منابع مالی وجود ندارد دولت باید برای آن فکری کند. منابع تامین این طرح نیز پیش‌بینی شده ولی با این شرایط چاره‌ای نیست و مردم در فشار هستند.
این نماینده مجلس درخصوص منابع مالی این طرح اظهار کرد: در پایان بخشی از منابع پرداخت این یارانه از طریق فروش اموال مازاد سازمان‌ها در نظر گرفته شده، این بخش منابع خیلی خوبی است که تا به الان مقاومت داشتند و مشمولان نیز از طریق سازمان برنامه‌وبودجه شناسایی می‌شوند.
انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 4
دوست نداشتم: 5
میانگین امتیازات: 0.8

 

 

5 دیدگاه در “چرا دولت با یارانه 120 هزار تومانی مخالف است؟

راست می گه دیگه اگه به ملت بدن خودشون چی بخورن ؟ چطور بخور بخور کنند و ریخت و پاش کنند؟

این چنین طرح هایی خوبه.
هم پول نقد(ترس نقدینگی) دست مردم نمی آید هم با این کارت ها کالای ایرانی خرید(حمایت تولید) می شود هم حرمت ایرانی (به جای صف گوشت و مرغ و ازدهام و اینکه به همه میرسه و…) حفظ میشود جلوی فساد(صرف دلار 4200 ) گرفته میشود در هر صورت برد است.
شما به عنوان رسانه مزایای چنین طرح هایی را بیان کنید

خب دولت کلن اهمیتی برای رفاه حاله مردم نداره همیشه بودجه کم داره یه دولت دروغگو داریم که فقط سرمامردمو شیره میماله تا این دولت روی کاره ما مردم رنگ رفاهو نمیبینیم همش کذب،همش دروغ وخالیبندی یه عده مفت خور اون بالا نشسن همشحرفه بی پولی میزنن بعد امارش درمیاد توحسابه یه چوپون 132هزار میلیاردهکه سه سال یارانه 120تومنیو جواب میده

این پولها اکثرا حرامه دلیل دارم میگم خیلی آدمها نگرفتن من خودم دیدم که خیلی ناراضی هست استدلال دولت اینه که یارو در ماه فلان تا فلان در آمد داشته اولا که این درآمد چی بوده و کجا صرف شده ثانیا بیت المال و به همه یکسان میرسه حالا چون چند نفر آدم بنزین زیاد مصرف کردن یا مالیات ندادن که اونم به دولت بی عرضه مربوط میشه نباید ۲۸ میلیون آدم یارانه بگیرن اونوقت ادعای مسلمونی داریم کجای اسلام همچین چیزی داریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *