پژو 207 اتومات با گیربکس 6 سرعته تولید می‌شود

پژو ۲۰۷ اتومات و بقیه محصولات جدید ایران خودرو با گیریکس های جدید ۶ سرعته تولید می شود.

به گزارش کاماپرس، ایران خودرو در راستای کاهش مصرف سوخت و آلایندگی محصولات تولید موتور سه‌ استوانه و عرضه خودرو با گیربکس‌های جدید را در دستور کار قرار داده است.
کیانوش پورمجیب معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصولات ایران خودرو، درباره تولید خودرو با گیربکس های جدید می گوید:« برای حرکت بهتر خودرو در سرعت های بالا، کاهش مصرف سوخت راحتی سرنشین، پروژه تولید گیربکس شش دنده را در دستور کار قرار داده ایم.

تا آخر امسال 207 را با گیربکس شش سرعته اتوماتیک تولید خواهیم کرد.رانا با گیربکس شش دنده نیز امسال به بازار خواهد آمد و در پی آن، نقشه راه گیربکس نیمه‌اتوماتیک AMT را داریم که تا آخر سال نمونه اولیه آن تولید خواهد شد.دناپلاس توربو با گیربکس شش‌سرعته اتوماتیک و موتور EF7TC نیز که اوایل سال جاری تولیدی شد، به زودی به گیربکس شش سرعته دستی نیز مجهز خواهد شد. »

پژو پارس هم شش سرعته می شود

پورمجیب در ادامه درباره تولید محصولات جدید می گوید:« موتور EF7 توربوشارژ مجهز به گیربکس شش سرعته اتوماتیک را نیز بر روی محصول پروژه K132 به کار خواهد رفت؛ همچنین خرداد سال آینده این محصول با موتور EC5 و گیربکس شش سرعته اتوماتیک به تولید انبوه خواهد رسید. پژو پارس نیز در آینده مجهز به گیربکس شش سرعته اتوماتیک خواهد شد.

معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصولات ایران خودرو درباره آغاز طراحی و توسعه گیربکس اتوماتیک DCT در سال جاری می گوید:« با برنامه ای کاملا روشن طراحی و تولید گیربکس اتوماتیک با ساخت داخل بالا را در دستور کار داریم و در بازه زمانی دوساله به تمام نیازهای مشتریان مان پاسخ خواهیم داد.»
پورمجیب پروژه راهبردی دیگر در حوزه موتور را توسعه موتور سه‌ استوانه می داند و می گوید:« موتور سه استوانه یکی از روندهای جهانی است و تا آخر سال نمونه اولیه آن تولید خواهد شد و توسعه و تولید انبوه این موتور تا سال 1401 طول خواهد کشید که خود، کار بزرگی است.»

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.