پلمپ مغازه های سرپیچی کننده از مقررات کرونایی شدت می‌گیرد

واحدهای صنفی که از مقررات کرونایی سرپیچی کنند، پلمپ می شوند.

به گزارش کاماپرس، از اول آذرماه و با آغاز محدودیتهای جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، نظارت از اصناف هم شدیدتر و دقیق تر از قبل انجام می شود. از روز شنبه، اول آذر همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک مثل مراکز تهیه مایحتاج ضروری مردم، خدمات‌رسانی ضروری، امداد و نجات، فروشگاه های زنجیره‌ای، مراکز درمانی و سلامت از جمله بیمارستان‌ها و مطب‌ها و مراکز تامین زیرساخت آب، برق، گاز و تلفن تعطیل هستند و قوانین منع رفت و آمد نیز اجرا می شود.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

به گفته بهنام نیک منش معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از اول آذر به واحدهای صنفی که واحد خود را باز می‌کنند اخطار کتبی و شفاهی داده می‌شود ، اما اگر از این کار تبعیت نکنند اماکن انتظامی واحدهای متخلف را پلمب می کند.

بهنام نیک منش در این باره به ایسنا می گوید:« در هفته‌های گذشته هم که محدودیت ساعتی برای فعالیت اصناف وضع شده بود، سعی کردیم تا حد امکان واحدهای صنفی پلمب نشود و با اخطار و تذکر آنها را ترغیب به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنیم. بنابراین طی هفته‌های گذشته هم تذکرات لازم به واحدهای صنفی که از ساعت ۱۸ به بعد فعالیت می‌کردند داده شده است و آن‌ها هم رعایت کردند.

اما از اول آذر هم به واحدهای صنفی که واحد خود را باز می‌کنند اخطار کتبی و شفاهی داده می‌شود که معمولاً اثر بخش است و باعث می‌شود خودشان مقررات را رعایت کنند، اما اگر از این کار تبعیت نکنند اماکن انتظامی واحد متخلف را پلمب می کند.»

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.