وام 50 میلیون تومانی کارت اعتباری ؛ شرط مهم دریافت این وام چیست؟

وام ۵۰ میلیون تومانی کارت اعتباری بر خلاف دیگر وام های مربوط به سهام عدالت، به ضامن موثق نیاز دارد.

به گزارش کاماپرس، وام سهام عدالت یکی از طرح های حمایتی دولت بود که به دلیل مشکلات ناشی از شیوع کرونا در کشور برای مردم در نظر گرفته شد.قرار شد پنج بانک با اتکا به سهام عدالت به مردم وام بدون ضامن بدهند و در اصل خود سهام عدالت ضامن وام باشد.

اما این طرح فعلا اجرایی نشده است و خیلی از بانکها وثیقه بودن سهام عدالت را قبول ندارند. با این حال و در روزهایی که خیلی از مردم پیگیر وام سهام عدالت هستند ، طرح دیگری برای دادن وام به مردم مطرح شده است. قرار است به زودی وام ۵۰ میلیون تومانی کارت اعتباری به افرادی که اعتبار آنها توسط بانک تایید می شود، تعلق بگیرد.

طبق گفته داود محمدبیگی، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی قرار است کارت‌های اعتباری در سه دسته ۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومانی در اختیار مردم قرار بگیرد. براساس دستورالعمل بانک مرکزی نحوه تسویه این کارت‌ها به صورت دفعی یا اقساطی است و مشتریان می‌توانند مبالغی را که از این کارت‌ها استفاده کرده‌اند، به صورت یکباره یا اقساطی به بانک‌ها پس بدهند.

همه نمی توانند وام ۵۰ میلیونی بگیرند

اما داستان کارت‌های اعتباری ۵۰ میلیون تومانی کمی متفاوت است. برای دریافت این وام‌ها برخلاف آنچه در طرح دیگر یعنی سهام عدالت گفته شده بود، این بار به ضامن موثق نیاز است. همین موضوع ضامن داشتن گرفتن وام را برای خیلی ها سخت تر از همیشه می کند، چون خیلی ها روی وثیقه بودن سهام عدالتی که داشتن حساب کرده بودند.

خبر مهم مرتبط با وام را بخوانید:

فرید ضیاالملکی، کارشناس بانکی و مدیر عامل سابق موسسه ملی و اعتباری توسعه در این باره می گوید:« به نظر می رسد ارایه کارت اعتباری ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به مردم شامل حال همه نشود. با اینکه این اقدام برای عموم مردم بوده اما با توجه به اعتبارسنجی که از دریافت‌کنندگان کارت اعتباری توسط بانک‌ها انجام می‌شود خیلی‌ها شرایط دریافت چنین کارتی را ندارند. چون بانک میزان درآمد و دارایی متقاضی کارت اعتباری را می‌سنجند و در صورت توانایی پرداخت اقساط و بنیه مالی کارت اعتباری به افراد تعلق می گیرد.»

اخبار پربازدید امروز را بخوانید:

شرایط دریافت این وام چیست؟

اما چه کسانی می توانند کارت های اعتباری دریافت کنند؟ گفته می شود بانک ملی یکی از بانک‌هایی که است که این کارت اعتباری را می‌دهد. این بانک شرایط عمومی دریافت کارت اعتباری را به شرح زیر اعلام کرده است:
ـ داشتن حداقل 18 سال تمام
ـ داشتن یکی از انواع حساب‌های قرض‌الحسنه جاری، پس‌انداز یا سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت سیبا جهت اتصال به کارت اعتباری
ـ گردش مستمر حداقل شش ماه، ماهیانه به میزان 10 میلیون ریال در حساب‌جاری و یا میانگین مانده شش‌ماهه 10 میلیون ریال برای دارندگان حساب کوتاه‌مدت (ویژه کارت اعتباری فراگیر)
ـ نداشتن چک برگشتی
ـ نداشتن بدهی غیر جاری
ـ ارائه درخواست کتبی به شعبه
ـ ارائه مدارک شناسایی و کارت ملی به شعبه
ـ ارائه مدارک شغلی دال بر اشتغال و میزان درآمد
ـ ارائه تضمینات یا وثایق موردقبول بانک

سود وام کارت اعتباری چقدر است؟

هنوز مشخص نیست بانکها برای این مدل وام جدید چقدر سود در نظر گرفته اند، اما به گزارش تجارت نیوز، طبق اعلام قبلی سود تسهیلات اعطایی بر اساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار برای عقد مرابحه محاسبه می‌شود که بر این اساس، ممکن است بانک‌ها این نرخ را تا 22 درصد نیز محاسبه کنند.

اخبار برگزیده امروز را بخوانید:

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

 

 

 

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 63
دوست نداشتم: 118
میانگین امتیازات: 0.53

17 دیدگاه در “وام 50 میلیون تومانی کارت اعتباری ؛ شرط مهم دریافت این وام چیست؟

چطوری روتون میشه رویاهاوخواب وخیاللتتون رو ب خوردملت بدین؟؟؟شما هنوز اون ۶میلیونو ندادی حرف از۵۰میلیون میزنی؟؟؟شماها چ بلایی هستین ک برسراین ملت نازل شدین ای خدددددا

بله این طرح ها برای پولدارهاست نه فقرا
برای فقرا وام‌های ۵میلیونی در نظر میگیرن که همونم بانکها میگن نمیدیم
ای لعنت به مسئولینی که بفکر فقرا نیستن

این وام هم بخوره توسر دولت وبانکک ملی به عدد روزهای زندگی مگر مدارک وضامن وهزارکوفت زهرمار جمع کنی… باز توبوق کرنا کردنت ن تماشا داره بعد از نزدیک به 50 سال زندگی وکارگری تو روستا میخوام یه خانه بسازم اونم فقط دیوارو بال بردم تواین گرونی ول کردم ندارم درستش کنم… گفتند وام میدن گفتیم بریم شاید بما هم بدن که با این سوالهای نکیر ومنکری بعید میدونم بدن بما

میخوان مردمو بدهکار کنن.با سود۲۲٪
خاک تو سر اقتصاد مریضتون.
سرطان دارد این اقتصاد به جراحی پیشرفته نیاز داره.
ای دردا به کی بگم کجا بگم…..!!!!

با سلام.با این شرایط که شما گذاشتین فکر کنم فقط آقای هدایتی وبقیه ی رفقا بتوننن از این طرح استفاده کنن!!چون آنها دارای وجهه ی زیادی هستند ونزد بانکداران اسلامی اعتبار دارند.این راه کمک به مردم ستمدیده نیست. چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید…

دزدی تاکی ؟شمامسئولین هرروزازجیب ملت میخورید سیرنشدین؟چقدراین مردم بیچاره روسرکارمیذارید دست بردارید کاری که نمیکنیدلااقل مردموسرکارنذارید…..
عین زالوچسبیدین به جون مابدبخت بیچاره ها خونمونومیمکید.

سلام خدا وکیلی اگر واقعآتصمیم گرفته این به این مردم کمک کنید سود این وامهارااگر صحت داردراجوری در نظر بگیرین که آنبدبختی که برای رفع مشکلاتش وام میگرد کاری کنیدکه مشکلاتش جند برابر نشود و مجبور به برگرداندن چند برابری وام شود تشکر)

بروبابا تا کی میخواین مردم و بازی بدین و ایسگاه کنین با این شرایط خود مسولین هم نمیتونن بگیرن این وام و چه برسه به مردم

دیگه بیشتر ازاین به شعورما ملت ایران توهین نکنید بخدا بخاطر احترام به رهبر عزبزمان سکوت کرده ایم ودق مرگ میشویم با بیست و دو درصد وام میدهید اونم منت میگذارید پوشک بجه پریروز بیست و دوتومن بود امروز چهل وسه تومن حیا کنید

یکروزمیگین 5تومن..یکروز نصف قیمت سهام عدالت …یکباردیگه فقط روش مستقیم یکبارغیرمستقیم یکبار تااخراذر یکبار……!!که حتی اگر50میایون هم باشه اینقدر ملت تخت فشاروسختی معیشت هستند که بااون فقط دوتا طلبکارشون رابدهند…برای یک جهیزیه بسیار ساده برای دخترم 450میلیون دادم هنوزم هیچی نداره..450میلیون برای من معلم یعنی حقوق کامل دوست نخورده درطی 10سال!!
کدومش تابحال انجام شده فقط مردم رابه جوری سرگرم نگهدارین تاحواسشان به قیمتها نباشه….

توی ایران کجاش بانک داری اسلامی است،کجاش برای رضای خداکارمیکنن،برای چندرغازوام ضامن میخوان ولی اگردانه درشت هابخوان میلیاردی وام بگیرن مفد مفد بدون ضامن وام میگیرن،مابانکداریمون فاسد،نظام اداریمون فاسد…

ولا دنبال وام. تو وام چی باشید. مردم الا وام میدن به جانبازا ۴درصد بریم تو کارش حالا نه توهین باشه به جانبازان ولی به وام ۴ درصد نه ولی ۱۰ درصد بدید

وام با سود ۲۲ درصد؟الهی این سودا برای خودتونو خونواده تون سرطان بشه درد بی درمون بشه تا وقتی این بانک ها و بانکدارهای زالو صفت تو این مملکت هستن این مردم رنگ خوشی رو نمیبینن مشکل اساسی این مملکت همینا هستن اما چون دست خودشون تو کاره جرات ندارن دست اینارو کوتاه کنن الهی روزی بیاد که همین مردم وسط خیابونا شمارو دار بزنن از اول انقلابه شما کیسه دوختید برای مردم بیچاره لعنتیا چرا گم و گور نمیشید حروم لقمه ها چی میخواین از مردم؟

یکم رحم به مردم که چیزی ازشون کم نمیشه حق خودشونه ازمنابع بهشون بدن ،اون موقع سهام عدالت اومد خیلی ها پولی نداشتن که بخرن ،تازه جیب دولتم دست کسایی که میخواستن اختلاس کنن توش بود،همین الان هم دیرشده،حقشونو بهشون بدید،ودستونوازتوجیب مردم بکشید بیرون لطفاً،یکم ازخدابترسید،،،

ب نظرت ی کارمند چقدر حقوق میگیره اونم کارمند بیمارستان .
واما اینا هم بدرد خودشون میخوره با سوداشون همه کارمندا بدبخت کرده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *