وام مسکن برای مجردها ارزان شد

هزینه دریافت وام مسکن برای مجردها با ادامه روند کاهشی به کمتر از 16 میلیون تومان رسید.

به گزارش کاماپرس، هزینه وام مسکن با کاهش 28.2 درصدی نسبت به زمان مشابه سال گذشته به حدود قیمتی  15 میلیون و 920 هزار تومان رسید.

کاهش این مبلغ سبب شد تا هزینه وام مسکن برای مجردین متقاضی وام نسبت به موقعیت مشابه خود در ماه گذشته 28.2 درصد کاهش پیدا کرده و پایین تر از محدوده 16 میلین تومان قرار بگیرد.

اوراق بانک مسکن در جهت اخذ وام مسکن بین متاهلین و مجردین توزیع می شود. ارزش هر کدام از اوراق در بازار خرید و فروش وام مسک کشف شده و اعتبار هرکدام از آنها 500 هزار تومان است.

هزینه وام مسکن برای متاهلین

قیمت این اوراق در روز جاری نسبت به روز گذشته هزار و 800 تومان کاهش داشته و به 56 هزار و 850 تومان رسید.

از آنجا که بانک مسکن مبلغ وام برای مجردین 140 میلیون تومان و برای متاهلین را 240 میلیون تومان اعلام کرده است، مجردها نیازمند خرید 280 ورق و متاهلین 480 ورق خواهند بود

بر این اساس هزینه وام مسکن برای مجردین در روز جاری  15 میلیون و 920 هزار تومان و برای متاهلین 27 میلیون و 290 هزار تومان ثبت شد.

روند نزولی هزینه وام مسکن سبب شد تا این مبلغ برای متاهلین از حد 28 میلیون تومان پایین تر آمده و رکورد ارزانی وام مسکن را از ابتدای پاییز تاکنون به ثبت برساند. این رقم برای مجردین نیز در دومین روز دی ماه به حدی کمتر از 16 میلیون تومان رسید.

مقایسه هزینه وام مسکن برای مجردین و متاهلین نشان می دهد که این هزنیه نسبت به موقعیت مشابه خود در ماه قبل 28 درصد افت داشته است. این تغییرات در هزینه وام مسکن نرخ سود را به کمتر از 21 درصد کشاند.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید 

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

 

مرتبط با : بانک مسکن
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *