وام قرض الحسنه ازدواج 400 میلیونی به چه کسانی پرداخت می‌شود؟

سقف تسهیلات قرض الحسنه در سالجاری کماکان طبق مصوبه بانک مرکزی 30 میلیون تومان است و اگر وام قرض الحسنه ای بیش از این مبلغ توسط بانک دولتی یا خصوصی یا دو بانک تخصصی قرض الحسنه – مهر ایران و رسالت – پرداخت می شود یا از منابع داخلی خود بانک ها و بر اساس طرح های تعریف شده پرداخت می شود. وام ازدواج دیگر وام قرض الحسنه پرداختی در سیستم بانکی است که سقف آن از 30 میلیون تومان بیشتر است.

به گزارش کاماپرس، وام ازدواج علاوه بر مبالغ 70 میلیون و 100 میلیون تومانی که پیش از آن درباره تخصیص آن به زوجین واجد شرایط اطلاع رسانی شده بود به برخی زوجین تا مبلغ 400 میلیون پرداخت می شود.

وام ازدواج بر اساس مصوبات مجلس و ابلاغیه دولت به مراجع مرتبط یعنی بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه امسال به 70 میلیون برای هر یک از زوجین افزایش یافته و این وام برای هریک از زوجین زیر 25 سال نیز 100 میلیون است اما این وام تا سقف 400 میلیون تومان نیز قابل پرداخت است.

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

یک مقام مسئول در یکی از نهادهای انقلابی در این باره توضیحاتی به این شرح داده است. به گفته محمود پاکدل به طور کلی، وام ازدواج ۷۰ میلیون تومان است که این تسهیلات برای ایثارگران دو برابر سایر افراد عادی و معادل ۱۴۰ میلیون تومان است.

پاکدل که معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران است در ادامه می افزاید: مبلغ این تسهیلات برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال، صد میلیون تومان است که اگر ایثارگر باشند، به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد، به طوری که اگر زوجین هر دو ایثارگر باشند، مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان وام ازدواج به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

وی همچنین درباره شرایط بازپرداخت این وام نیز اظهار کرد: وام ازدواج ایثارگران، به صورت ۷ ساله تقسیط می‌شود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار و گزارش های مهم و جذاب روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

9 دیدگاه برای “وام قرض الحسنه ازدواج 400 میلیونی به چه کسانی پرداخت می‌شود؟

 1. ایلیا گفته:

  چرا بین مردم فرق میزارین . تا جایی ک ما میبینیم چه خانواده ایثارگر چه خانواده جانباز و چه شهید از بهترین زندگیهایی برخوردار هستن

  • بماند گفته:

   اخه ادم از خدا بی خبر اول اینکه تو بیا بهت بگن دنیا رو به نامت میکنن ولی در عوضش اجازه بده یه انگشت پاتو قطع کنن ببینم شهامتشو داری در عمل ! که همینم در عمل واسه کسایی که بهترین دوران عمرشون رو تو جبهه ها بودن و با قطع عضو برگشتن هیچی نمیدن هزینه پانسمان تا اخر عمرشونم افتاده گردن خودشون نه وامی هست برا جانباز نه استثنایی و نه شرایط مطلوبی فقط امثال توئه از خدا بی خبر دخنتون بازه با مغز پوچ اراجیف گویی میکنین

 2. Ali گفته:

  به کسی که رفته جبهه ولی نه جانباز شده و نه اسیر سالم رفته سالم اومده هم ایثارگر میگن؟ (پدرم)
  به من هم دو برابر وام میدن؟

 3. رحمان گفته:

  سلام اصلا زیر۲۵ و۲۳ سال که ایثارگر نداریم.همه ایثارگران بالای ۴۰سال هستند.
  یا باید بگوئید فرزندان ایثارگران و یا بگوئید که بدون فکر کردن این حرف را زده آید.
  از قدیم گفتن:
  سنگ بزرگ علامت نزدنه

 4. ویس گفته:

  اونایی که درمورد خانواده شهدا جانبازان وایثارگران به راحتی صحبت میکنید که ازبهترین زندگی ها برخوردار هستن.شما هم اولین جنگ که راه افتاد عزیزانت رو بفرست چون بعدش وام ۴درصد میدن ولی خوب مغزت رو کار بنداز اسمش وام هست نه پول مفت.درضمن شمایی که همیشه طلب کار هستی تمام کشورهای پیشرفته دنیا از خانواده کسانی که در جنگ زخمی یا کشته شدن واز کشور دفاع کردن تقدیر وتشکر هیچ از بهترین امکانات هم برخودارن ومردم به خوبی باهاشون برخورد میکنن. ولی تو کشور ما برعکس.چرا نمیفهمی اگه نمیرفتن جنگ الان ایرانی وجود نداشت وتجزیه شده بود. اگه صدام جنوب که معدن نفت وکشاورزی ایران هست میگرفت دیگه چیزی از ایران نبود.پس بفهم… ن… تو اینترنت بزن تکاور محمدعلی صفا تا ببینی انگلیسی ها چطور براش ارزش قائل شدن.ولی بعضی ها به فکر این هستن به خانوادش چی دادن وچرا تو راحتی هستن‌.شک دارم ایرانی باشید

 5. پیام ی گفته:

  آقا جان تا وقتی قانون ضامن آوردن هست بحث کردن در مورد وام بیخوده. اینا اول میگن وام میدیم و بیایید ببینید که ما داریم به مردم تسهیلات و خدمات میدیم. حالا موقع وام دادن یه سد بزرگ بنام ضامن میارن جلوت که دیگه پشیمون میشی.آخه تو این مملکت داغون با اقتصاد داغون و مردم داغون کی میاد ضامنت میشه؟!! آخرشم بودجه وام رو بین خودشون تقسیم میکنند و بداش پرونده سازی میکنند.دزدا وقتی صاحب منسب بشن دیگه همین میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *