وام طرح ملی مسکن؛ 6 سوال مهم خریداران

یکی از پرسش‌های مهمی که ذهن متقاضیان مسکن ملی را به خود مشغول کرده، شرایط بازپرداخت وام طرح مسکن ملی است؛ در همین راستا، مدیر امور اعتباری بانک مسکن توضیحاتی را در این باره ارائه داده است.

به گزارش کاماپرس، با محقق شدن وعده دولت و آغاز ثبت نام مسکن ملی، بسیاری از متقاضیان با مراجعه به سامانه اختصاص یافته توسط دولت، نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کردند تا پس از احراز هویت و تایید نهایی، امور مربوط به تسهیلات بانکی این مسکن را پیگیری کنند.

1. باژپرداخت وام مسکن ملی چندساله است؟

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از ۱۰ ساله شدن بازپرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومان طرح ملی مسکن خبر داد.

2. وام مسکن به چند واحد اختصاص می‌یابد؟

بانک مسکن مسئولیت تامین مالی 140 هزار واحد در طرح ملی مسکن را با برنامه‌ریزی برای پرداخت 100 میلیون تومان تسهیلات به هر واحد مسکونی برعهده گرفته است.

3. نرخ سود تسهیلات چقدر است؟

نرخ سود این تسهیلات فعلاً 18 درصد تعیین شده و دوره مشارکت در ساخت به مدت 2 سال و دوره فروش اقساطی نیز 10 ساله تعیین شده است.

4. کدام سازمان‌ها در ساخت مسکن سهیم‌اند؟

از 140 هزار واحد مسکونی، توافقات و توزیع استانی مربوط به 105 هزار واحد مسکونی با بنیاد مسکن به میزان سهمیه 20 هزار فقره تسهیلات، شرکت عمران شهرهای جدید به میزان سهمیه 30 هزار فقره تسهیلات، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به میزان سهمیه 25 هزار واحد و همچنین سازمان ملی زمین و مسکن به میزان سهمیه 30 هزار واحد مسکونی انجام شده است.

5. مبلغ هر قسط چقدر است؟

با توجه به 10 ساله بودن بازپرداخت تسهیلات طرح ملی مسکن مبلغ ماهانه هر قسط در روش ساده یک میلیون و 801 هزار تومان و سود آن 116 میلیون تومان است.

6. بازپرداخت به روش پلکانی چطور است؟

در روش بازپرداخت پلکانی مبلغ قسط در سال اول ماهانه یک میلیون و 640 هزار تومان است که در سال دهم به ماهانه 2 میلیون و 140 هزار تومان افزایش می‌یابد. میزان سود تسهیلات در این روش پرداخت حدود 125 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود.

پایان پیام

برای دسترسی سریعتر به اخبار مسکن عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.