وام رانندگان تاکسی با سود 12 درصد پرداخت می شود

ژیوار

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از پرداخت وام رانندگان تاکسی به مبلغ 6 میلیون تومان با نرخ سود 12 درصدی و تنفس 3 ماهه خبر داد.

به گزارش کاماپرس، کرونا و قرنطینه به اصناف مختلف خسارات فراوانی زد و بعضی کسب وکارها مثل رانندگی تاکسی را به طور کل دچار وقفه و صفر شدن درآمد کرد. معضل کاهش مسافر هنوز هم با وجود گشایش های انجام شده در وضعیت قرنطینه کرونایی کماکان گریبان گیر رانندگان تاکسی است.

برای جبران این خسارات تسهیلات حمایتی از سوی نهادهای مسئول پیش بینی شده که در اختیار رانندگان تاکسی واجد شرایط قرار می گیرد.

بازپرداخت طی 24 ماه با تنفس 3 ماهه

«مرتضی ضامنی» مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری در همین رابطه اظهار می گوید «با پیگیری های صورت گرفته و در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و با هدف حمایت از کسب و کارهای آسیب پذیر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تاکسیرانانی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند تسهیلات 6 میلیون تومانی داده است. فهرست رانندگان مشمول از طریق وزارت کشور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحویل داده شده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه با سایت کارا طی مراحل ثبت نام تکمیلی نسبت به دریافت این وام اقدام کنند.»

دریان سفر امید

ضامنی در رابطه با شرایط پرداخت تسهیلات مذکور بیان کرد: «تاکسیرانانی مشمول این تسهیلات می‌شوند که دارای پروانه تاکسیرانی و بهره برداری معتبر باشند. در گام اول مقرر شده است به آن دسته از رانندگانی که دارای بیمه تأمین اجتماعی هستند تسهیلات پرداخت شود و در گام دوم سایر رانندگان فعال و مورد تائید وزارت کشور نیز مشمول دریافت این تسهیلات خواهند شد.»

در این راستا، متقاضیان بابت کد کارگاه، می‌توانند کد شعبه‌ای را که بیمه شدند ثبت و بجای کد ملی کارفرما، کد ملی تاکسیران را وارد نمایند. همچنین زمان پرداخت تسهیلات طبق گفته مسئولان وزارت رفاه، کار و تأمین اجتماعی از اواخر خرداد با نرخ سود 12 درصد و 24 ماهه با دوره تنفس 3 ماهه خواهد بود.

انتهای پیام

نهال گشت
روکش مارال
سبیت
آژانس هرمس 724
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “وام رانندگان تاکسی با سود 12 درصد پرداخت می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز