نگاهی به کارخانه پیشرفته پنیر و لبنیات (ویدیو)

ژیوار

انواع بسیار زیادی از پنیر در دنیا وجود دارد که هر کدام بافت و طعم خاص خودشان را دارند ولی همه این پنیرها از یک ماده اصلی و فوق العاده به نام شیر تهیه می شوند. در تهیه انواع پنیر از شیر حیواناتی مختلفی مانند گاو، گوسفند، بز، شتر و بوفالو استفاده می شود که هر کدام طرفداران خاص خودشان را دارند. در ادامه ویدیویی تماشا می کنید که مراحل تولید پنیر در یک کارخانه مدرن امروزی را نشان می دهد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار خودرو، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

 

به گزارش کاماپرس، از زمانی که انسان جدود 10000 سال پیش از میلاد شروع به اهلی کردن حیوانات شیرده کرد، از نحوه دلمه کردن و تبدیل شیر به پنیر نیز آگاهی داشته است. با گذشت زمان پنیرسازی در سرتاسر جهان توسعه پیدا کرده و هر فرهنگی روش مخصوص خودش را توسعه داده است.

پنیرسازی مدرن از ماشین آلات پیشرفته، بیوتکنولوژی و علوم غذایی استفاده می کند، با این حال پنیرسازی در اصل یک فرایند باستانی و کهن است و بسیاری از مراحل استاندارد آن بر اساس اصول سنتی هستند.

دریان سفر امید

شیر به خودی خود به یک پنیر خوشمزه تبدیل نمی شود و یک ماده مهم دیگر که در این میان نقش دارد، مایه پنیر است که باعث دلمه و سفت شدن شیر می شود. مایه پنیر می تواند یک نوع اسید و یا مایه پنیر سنتی باشد که متداول تر است. شیر و مایه پنیر مواد اصلی تشکیل دهنده پنیر هستند ولی ممکن است برای طعم دار کردن آن از نمک، گیاهان و ادویه جات نیز استفاده بشود.

پربازدیدترین ویدیوها را ببینید:

انتهای پیام

نهال گشت
سبیت
روکش مارال
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز