قیمت طلا به آرامی در حال کاهش است

قیمت طلا امروز هم کاهشی بود و با افت 0.31 درصدی نسبت به دیروز، یک میلیون و 159 هزار و 200 تومان شد. نرخ سکه هم در مقایسه با روز گذشته 0.16 درصد کم شد و به مرز 11 میلیون و 846 هزار تومانی رسید. در واقع این کاهش قیمت به دلیل افت نرخ دلار بود که در روز گذشته اتفاق افتاد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بازار طلا و سکه، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی ادامه دارد، اما این کاهش قیمت چندان زیاد به نظر نمی‌رسد. کارشناسان بازار طلا علت این موضوع را بالا آمدن ارزش ذاتی قیمت طلا و سکه می‌دانند. در واقع چون ارزش ذاتی این فلزات گرانبها زیاد شده، احتمالا قیمت آن‌ها ریزش اساسی نخواهد داشت. در صورتی که معامله گران ریسک گریز به صورت موقت بازار طلا را ترک کنند، شاید این افت قیمتی اندکی بیشتر شود.

از بازار جهانی طلا چه خبر؟

قیمت اونس طلا هم امروز در مقایسه با دو روز پیش کاهش 0.54 درصدی پیدا کرده و هزار و 752 دلار شده است. با وجود اینکه قیمت دلار کاهشی شد، اما باز هم رشد نرخ اونس ادامه دار نبود. به نظر معامله گران احتمال انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو در آینده نزدیک مانع اصلی رشد قیمتی این فلز گرانبها شد.

اجاره خودرو در تهران

از نظر فنی رشد قیمتی طلا در هفته گذشته باعث شکل گیری سطوح حمایت و مقاومت جدیدی شده است. اکنون طلا در مدار نزولی قرار دارد و خریداران این فلز گرانبها برای اینکه امکان کنترل دوباره بازار را داشته باشند باید آن را به سطح هزار و 800 دلار برسانند.

اونس برای رسیدن به این قیمت، ابتدا مقاومت هزار و 783 دلار و سپس هزار و 801 دلاری را در پیش دارد. عبور از این دو  ناحیه مقاومت، باعث تحرک بیشتر طلا به سمت قیمت‌های بالاتر خواهد شد و احتمالا آن را تا مرز هزار و 809 دلاری سوق خواهد داد.

قیمت روز تیرآهن
نرم افزار حسابداری
سیم آخر-کاماپرس
تور اروپا نوروز 1403
لوازم آرایشی سفیر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز