قیمت دلار روز 26 مردادماه 1401/ عقب نشینی ارز آمریکایی تا کانال 29 هزار تومانی

دلار بازار آزاد امروز به سمت کانال 29 هزار تومانی عقبگرد داشت. در حال حاضر قیمت دلار بازار آزاد نسبت به روز گذشته 1 درصد دیگر کاهش پیدا کرد و به مرز 29 هزار و 880 تومانی رسید. اما نرخ دلار بازار متشکل در مقایسه با دیروز 0.16 درصد بیشتر شد و به محدوده 27 هزار و 978 تومانی رسید.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار ارز و دلار، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، این روزها غالب تکانه‌های بازار ارز به اخبار برجام مربوط می‌شود. تقریبا غالب سران کشورهای طرف برجام معتقد هستند این دور از مذاکرات به خوبی پیش رفته و به جلو حرکت کرده است. مجموع این عوامل باعث شده تا نرخ دلار کاهش پیدا کند و به پایین محدوده 30 هزار تومانی برسد. اما هنوز نتیجه برجام قطعی نشده که قیمت دلار این مقدار کاهش پیدا کرده است. نظرات مختلفی درباره افت نرخ دلار بعد از توافق برجام وجود دارد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

برخی فعالان بازار معتقدند که احتمال کاهش بیشتر قیمت دلار در ساعات و روزهای آینده هم وجود دارد. تحقیق‌های میدانی نشان داده که تعداد فروشنده‌های دلار در روزهای اخیر بیشتر از خریداران آن بوده و همین موضوع احتمال کاهش قیمت بیشتر دلار را افزایش داده است.

کاهش نرخ دلار ادامه دارد؟

به گفته کامران سلطانی‌زاده، دبیرکل کانون صرافان، بر اساس پیش بینی‌های فعالان ارزی، روند نزول قیمتی همچنان ادامه خواهد داشت و احتمالا به زودی نرخ دلار به کانال 28 هزار تومانی بازگردد.

قیمت پوند و یورو مانند دلار در مدار نزولی حرکت می‌کنند. هم اکنون نرخ پوند نسبت به روز قبل 0.9 درصد کاهش پیدا کرده و به مرز 36 هزار و 470 تومانی رسیده است. قیمت یورو نیز در مقایسه با روز گذشته 1.3 درصد نزول داشته و در محدوده 30 هزار و 400 تومانی قرار دارد.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.