عرضه اولیه بزرگترین شرکت زغال سنگ ایران و شستا به زودی در فرابورس

بورس این روزها وضعیت نامطلوبی دارد و چند هفته ای را بدون عرضه‌اولیه سپری کرده اما شاید عرضه اولیه شرکت زغال سنگ پروده طبس – بزرگترین شرکت تولید کننده زغال سنگ ایران – بتواند کمی وضعیت بورس را بهتر کند.

به گزارش کاماپرس، در زمانی که بورس رونق عجیبی پیدا کرده بود و مسئولان اقتصادی از این رونق در پوست خود نمی گنجیدند کارشناسان از لزوم عرضه اولیه های بزرگ که بازار را عمق بدهد و سهام شناور بازار را افزایش دهد سخن ها گفتند اما هفته های متوالی شاهد عرضه اولیه های مینیمال بودیم تا جایی که عرضه اولیه با مبلغ 7000 هزار تومان هم در بورس رونمایی شد!

اکنون نیز که آن روزها سپری شده شاید بتوان با عرضه اولیه هایی که قیمت گذاری جذابی دارند بورس را در خروج از وضعیت نامطلوب کنونی یاری کرد اما باز هم مسئولان اقتصادی منفعل مانده اند.

به هر حال خبر عرضه اولیه بزرگترین شرکت زغال سنگ کشور که از شرکت های تابعه شستا به شمار می رود، می تواند برای سرمایه گذاران بورسی جذاب باشد.

توسعه معدنکاری زغال سنگ با ورود زغالسنگ طبس به بورس

بنا به اعلام ایلنا، شرکت زغال سنگ پروده طبس بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ ایران و وابسته به هلدینگ سرمایه گذاری صدرتأمین (تاصیکو) و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، مجوز پذیرش بازار سرمایه را دریافت نموده است.

غلام رضا سلیمانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در این باره گفته است: با توجه به حضور فعال تاصیکو به عنوان سهامدار اصلی زغال سنگ پروده طبس و شستا به عنوان سهامدار مدیریتی تاصیکو در بازار سرمایه، اطمینان داریم که ورود شرکت زغال سنگ پروده طبس به فرابورس باعث خلق ارزش های بیشتر و بالاتر برای سهامداران خواهد شد.

رمضان کریتی ثانی، مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس نیز ضمن تشکر از حمایت های مدیرعامل هلدینگ تاصیکو و سیاستگذاری شفاف شستا، این موفقیت را به مجموعه همکاران خانواده بزرگ زغال سنگ طبس تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که ورود شرکت به بازار سرمایه و مشارکت عمومی در حمایت و سهامداری، زمینه ساز توسعه گسترده معدنکاری زغال سنگ و صنایع وابسته شود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

 

 

مرتبط با : شستا