شستا تا ۱۷۰۰ تومان افت می‌کند؟

یک کارشناس بازار سرمایه اعتقاد دارد، کف قیمت شستا ۱۷۰۰ تومان است و افت قیمت بیشتر این نماد منطقی نیست.

به گزارش کاماپرس، شستا این روزها اصلا وضعیت خوبی ندارد. از اول دی ماه این نماد فقط سه روز مثبت داشته و در این مدت، حدود ۲۰درصد افت قیمت را به ثبت رسانده است. شستا نمادی تاثیرگذار بر بازار سهام است، اما عملکرد منفی آن در چند هفته اخیر و روند نزولی که سر می کند باعث شده خیلی از سهامدارانش را ناامید کند. حالا سوال اصلی سهامداران شستا این است که بالاخره این سهام رشد می‌کند یا اینکه سهام را بفروشند و به بخشی از پولهایشان برسند.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

البته فقط وضعیت شستا بد نیست، جو بازار سهام در چند هفته گذشته به شدت منفی است و تنش‌های داخلی و خارجی روند نزولی بازار سهام را سریع‌تر کرده است و نماد شستا نیز روند نزولی پیدا کرده است، اما روند نزولی شستا چه زمانی تمام می‌شود؟

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه درباره دلیل ریزش شستا می گوید:« روند نزولی شستا به دلیل جو منفی بازار سهام است و زمانی که کلیت بورس منفی است این نماد نیز روند نزولی دارد. »

روند نزولی شستا تا چه زمانی ادامه دارد؟

به گفته خادمی کف قیمت شستا ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان است و افت قیمت بیشتر این نماد منطقی نیست. بر این اساس زمانی که به این محدوده قیمتی برسد، روند صعودی آن احتمالا آغاز می‌شود.

اما روند صعودی سهام چه زمانی آغاز می‌شود؟ ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در این باره به تجارت‌نیوز می گوید:« روند قیمت نماد شستا وابستگی زیادی به شاخص کل دارد و به نظر می‌رسد در محدوده ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان متعادل می‌شود. اگر فشار فروش در نمادهای بزرگ کمتر نشود نمادهای کوچک نیز منفی می‌شوند. احتمالا بعد از مشخص شدن مسائل سیاسی، روند صعودی بازار سرمایه و نمادهایی مثل شستا آغاز می شود.»

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : شستا
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “شستا تا ۱۷۰۰ تومان افت می‌کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *