سودآوری طلا و رکود مسکن و بورس در آستانه سال ۱۴۰۰

کارشناسان اقتصادی در آستانه سال 1400پیش بینی می کنند که طلا در هفته های آتی با افزایش قیمت، روبرو می شود، این درحالی است که انتظار می رود بازار مسکن همچنان با رکود دست و پنجه نرم کند و بورس هم همراه با نوسان باشد.

به گزارش کاما پرس، در شرایطی که احتمال بازگشت آمریکا به برجام افزایش یافته، به نظر می رسد که شرایط کلان اقتصادی تاحدودی رونق یابد و شرایط برای سرمایه گذاری بهبود یابد ، در این میان سید محمد صادق الحسینی، تحلیلگر اقتصادی درباره وضعیت بازار ارز در روزهای آتی می گوید: دولت در حال حاضر وضعیت ارزی مناسبی دارد و بازار ارز را کنترل می‌کند، اما بازار طلا نسبت به دلار حباب پیدا می‌کند.
الحسینی با بیان اینکه بازار طلا در روزهای پیش رو از بقیه بازارها وضعیت بهتری خواهد داشت، بیان می کند: این بازار حباب دارد و حباب آن بیشتر هم خواهد شد.
او ادامه می دهد: درباره بازار رمز ارزها با احتیاط بیشتری در این بازار سرمایه گذاری کنید اما در صورتی که نگاه بلند مدت به بازار رمز ارزها دارید، همچنان دارایی مناسبی است.

جهش مسکن در سال 1401

به گزارش ایسنا، صادق الحسینی می افزاید: درباره قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ و ماه پیش رو باید گفته شود که این بازار در سال آینده هم رکودی خواهد ماند اما از اواخر سال ۱۴۰۰ و با ورود به سال ۱۴۰۱ قیمت مسکن دچار جهش خواهد شد.
این تحلیلگر اقتصادی درباره اینکه چرا بازار سرمایه طی هفته جاری رشد زیادی درآن محقق نشد، عنوان می کند: دامنه نوسان نامتقارن سبب شد تا پول‌های بزرگی در این بازار که منتظر فرصتی برای خروج بودند، این امکان برایشان ایجاد و از بورس خارج شوند.
به گفته صادق الحسینی، به نظر می‌رسد که فعالان بورس این تحلیل که بین ایران و آمریکا توافق خواهد شد را پذیرفته‌اند و خرید نمی‌کنند.
او درباره وضعیت بازار سرمایه طی روزهای آینده می گوید: بورس طی دو هفته اخیر پرنوسان خواهد بود.