سقوط دلار در نیمه شب تهران بعد از آتش بازی طرفداران ترامپ

با انتشار اخبار مرتبط با شورش طرفداران ترامپ و اشغال چند ساعته ساختمان کنگره آمریکا توسط آنها، از نیمه شب گذشته دلالان قیمت دلار فردایی را کاهش داده اند و به نظر می رسد سقوط دلار به کانال های 23 و حتی 22 هزار تومانی بسیار نزدیک است.

به گزارش کاماپرس، بازار غیررسمی ارز امروز پنجشنبه 18 دی ماه روز پر تب و تابی خواهد داشت و آن طور که از شواهد و قرائن پیداست، افت و خیز قیمت ها در این بازار چندان به مزاج دلالان میدان فردوسی خوش نخواهد آمد.

حساب باز کردن سفته بازان بازار ارز روی افزایش تنش ایران و آمریکا

دلالانی که طی چند روز گذشته روی شدت گرفتن تنش ها بین ایران و آمریکا به دلیل نزدیک شدن به ایام سالگرد شهادات سردار سلیمانی، حساب ویژه باز کرده و صعود دلار به کانال های بالاتر را قطعی می دانستند، شب گذشته با وقایعی در ایالات متحده مواجه شدند که مواضع ترامپ و طرفداران افراطی وی را به شدت تضعیف کرد.

بسیاری از جمهوری خواهان ارشد به همراه کشورهای مهم اروپایی و کانادا اتفاقات به وقوع پیوسته در کنگره آمریکا را محکوم کرده اند و حتی سخن از خلع ید ترامپ از قدرت در روزهای باقیمانده از ریاست جمهوری وی رفته است.

خنثی شدن خطر جنگ افروزی ترامپ علیه ایران با تحولات شب گذشته واشنگتن

با اتفاقات شب گذشته به نظر می رسد افراطی گری در آمریکا که ترامپ سمبل آن به شمار می آید با سقوط شدیدی مواجه شود و با قدرت گرفتن بایدن ، تغییرات مهمی نیز در انتظار سیاست خارجی آمریکا درباره ایران و رابط ایران و آمریکا باشد. ضمنا خطر جنگ افروزی ترامپ علیه ایران نیز در روزهای باقیمانده از ریاست جمهوری وی با اتفاقات شب گذشته منتفی شده و تنشی که از این نقطه به بازار ارز کشور وارد می‌شد نیز برطرف شده است.

دلالان از نیمه شب در تکاپوی فروش دلار قبل از سقوط

با این که بازار آزاد ارز هنوز باز نشده و قیمت ها به صورت رسمی اعلام نشده اما واسطه ها و دلالان بازار غیررسمی ارز همچون همیشه قبل از سایر بازیگران بازار ارز به پیامدهای تحولات شب گذشته در آمریکا پی برده اند و دلار فردایی از همان نیمه شب گذشته وارد فاز نزولی شده است. دلالان نیمه شب گذشته قیمت دلار فردایی را به شدت کاهش دادند و برخی اخبار و گزارش های غیررسمی از فروش دلار در نیمه شب به قیمت 23 هزار تومان حکایت دارد.

پیش بینی می شود روند قیمت ارز در بازار آزاد امروز کاملا نزولی باشد و دامنه کاهش قیمت تا بیش از  3 هزار تومان کشیده شود. بر این اساس امروز سقوط قیمت دلار به کانال های 23 ، 22 و حتی 21 هزار تومان محتمل است.

اخبار مهم را بخوانید:

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بازار ارز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

6 دیدگاه برای “سقوط دلار در نیمه شب تهران بعد از آتش بازی طرفداران ترامپ

  1. محمد گفته:

    درود بر شما ولی تنها دلالان میدان فردوسی اقتصاد دستشان نیست بلکه در بورس و در بازارهای دیگر هم اینچنین است و این متاسفانه بخاطر سطح فکر پایین مردم ماست که نه از سیاست و نه از تاریخ و نه قدرت نظامی چیزی میدانند و فقط دنباله رو یک مشت عقب افتاده در آنطرف مرزها هستند . به امید روزی که مردم از این رفتار هیجانی و سطح فکر پایین بیرون بیایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *