ساینا در یک قدمی 100 میلیونی شدن

ژیوار

شایعه درخواست افزایش ۴۰ درصدی قیمت‌ها از سوی خودروسازان و اعلام سلیقه‌ای قیمت‌ها از سوی فروشندگان، قیمت خودرویی مثل ساینا را، به مرز100 میلیونی شدن رسانده است.

به گزارش کاماپرس، در حالی‌که بازار خودرو در دو ماه گذشته به  دلیل شیوع کرونا شاهد کاهش تقاضای خرید است، قیمت خودرو در روزهای اخیر به شکل نجومی افزایش می‌یابد. تفاوت قیمت بین کارخانه و بازار به حدی است که در برخی خودروهای داخلی، اختلاف قیمت ۳۰ تا ۸۰ میلیون تومانی مشاهده شده است. مروری بر آگهی‌های منتشر شده نشان می‌دهد، برخی خودروها مانند ساینا ۹۹ میلیون تومان،  سمند ال ایکس ۱۲۸.۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ بنزینی ۱۱۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ، ۱۳۵ میلیون تومان، دنا پلاس تیپ ۱ ،۱۹۶ میلیون تومان و رنو ساحل اتوماتیک ۲۶۷ میلیون تومان، قیمت‌گذاری شدند.

اینگونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، شایعه درخواست افزایش ۴۰ درصدی قیمت ها از سوی خودروسازان و اعلام سلیقه‌ای قیمت‌ها از سوی فروشندگان به آشفتگی بازار خودرو دامن زده است.

در این زمینه “عباسی قبادی” معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اعلام اینکه هنوز زمان اعلام قیمت‌های جدید مشخص نشده، به ایرنا گفته است: در جلسه روز دوشنبه ستاد تنظیم بازار مقرر شد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پس از بررسی آرا و نظرات خودروسازان و شورای رقابت، به انجام بررسی‌های لازم برای قیمت‌گذاری خودرو بپردازد.

دریان سفر امید

تذکر به وزیرصمت  با اشاره به پراید 78 میلیونی 

در حالیکه بازار خودرو روزهای پرالتهابی را سپری می‌کند، صبح امروز سه‌شنبه ، نماینده مردم شاهین شهر در مجلس به وزیر صنعت به خاطر افزایش قیمت خودرو با وجود کاهش خرید آن در دوران شیوع ویروس کرونا تذکر داد.
در تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به رضا رحمانی آمده است: « با وجود شیوع ویروس کرونا در کشور و تأثیر منفی آن بر بازار خودرو و ایجاد رکود در این بازار و کاهش تقاضا، هم چنان شاهد افزایش شدید قیمت خودرو در بازار هستیم. انتظار این بود که با شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعین به این بازار و رکود فصلی در فروردین و اردیبهشت کاهش قیمت خودرو اتفاق بیفتد، اما افزایش شدید قیمت‌ها با وجود کاهش تقاضا، عملا دست مصرف کنندگان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از این بازار کوتاه کرده است. به عنوان مثال پراید در اوج گرانی سال گذشته 73 میلیون تومان فراتر نرفت، اما اکنون شاهد پراید 78 میلیون تومانی هستیم.نکته تأسف بارتر، زمزمه‌های خودروسازان مبنی بر تقاضای افزایش قیمت خودرو در سال جاری است.»

انتهای پیام

نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
آژانس هرمس 724
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز