دیدنی ترین جاذبه های گردشگری سمنان

جاذبه های گردشگری سمنان-کاماپرس

استان سمنان در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر قرار دارد. این استان علاوه بر جاذبه‌های طبیعی جاذبه‌های تاریخی فراوانی دارد و دارای آب و هوای متنوعی است که می‌تواند مقصدی جذاب برای گردشگران باشد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ، تلگرام و توییتر کاماپرس را دنبال کنید.

کاماپرس در ادامه به معرفی 4 مکان گردشگری استان سمنان می‌پردازد:

1- غار نمکی گرمسار

اگر جاذبه‌های طبیعی شما را سر شوق می‌آورند بازدید از غار نمکی گرمسار برایتان خالی از لطف نخواهد بود. این غار در روستایی به نام پاده قرار دارد و آب و هوای آن بیشتر گرم و خشک است اما داخل غار هوای خنک و دلچسبی دارد. درون غار رنگ غالب دیوارها خاکستری است و تمام دیوارها و سقف‌ها پر از قندیل‌های نمکی است. داشتن تنوع رنگی در قندیل‌ها و سنگ‌ها جذابیت غار را دوبرابر می‌کند. برای بازدید از این غار بهتر است چراغ‌قوه به همراه داشته باشید.

غارنمکی گرمسار-کاماپرس

اجاره خودرو در تهران

2- ییلاق اوپرت

ییلاق اوپرت در مرز بین دو استان سمنان و مازندران قرار دارد. ترکیب کوهستان و جنگل، زیبایی این ییلاق را دوبرابر کرده است. ابرهایی که از سمت مازندران به سمت سمنان می‌آیند منظره‌ چشم‌نوازی را ایجاد می‌کنند. داشتن آب و هوای خوب از دیگر ویژگی‌های منطقه است. تماشای پدیده اقیانوس ابرها و حضور اسب‌های وحشی در دشت‌های اوپرت جذابیت‌ منطقه را دوبرابر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

ییلاق اوپرت-کاماپرس

3- آبشار مجن

این آبشار در 35 کیلومتری شمال غربی شاهرود قرار دارد. آبشار آبی سرد و زلال دارد و آب و هوای آن در بهار و تابستان معتدل است. آبشار مجن بین کوه‌ها احاطه شده است و در نهایت به چشمه می‌رسد. اگر اهل آبشارگردی هستید بازدید از این مکان برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

آبشار مجن-کاماپرس

4- چشمه علی دامغان

این چشمه در 35 کیلومتری شمال دامغان قرار دارد. آب و هوای اطراف چشمه ییلاقی است و وجود عمارت‌‌های تاریخی در محوطه اولین چیزهایی هستند که توجه گردشگر را به خود جلب می‌کنند. مجموعه دارای یک عمارت، گرمابه و مسجد است که وجود آنها در کنار یکدیگر زیبایی مجموعه را دوبرابر کرده است.

چشمه علی دامغان-کاماپرس

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
قیمت روز تیرآهن
وکیل پایه یک آنلاین
سیم آخر-کاماپرس
لوازم آرایشی سفیر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز