خودروهای وارداتی از هند می آیند؟

رئیس پلیس راهور مخالفت خود را با واردات خودرو از هند اعلام کرد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار خودرو، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس به نقل از ایلنا، سردار کمال هادیانفر واردات خودروهای ایمن را مورد تایید دانست و گفت: ظاهرا پروژه‌ای تعریف شده که بر این اساس می‌خواهند از هند خودروهای 6 هزار دلاری وارد کنند؛ ما در کشور پراید و تیبا داریم و نیازی به خودروهای بی‌کیفیت خارجی نیست!

به گفته هادیانفر، این واردات خودروهای ایمن است که می‌تواند آمار کشته‌ها و مرگ‌میرهای جاده‌ای را به دنبال داشته باشد و در چنین شرایطی است که می‌توان انتظار داشت سازندگان خودروهای داخلی بخواهند با خودروهای خارجی رقابت کنند و در نهایت، صنعت خودروسازی کیفیت بهتری پیدا خواهد کرد.

همانطور که در سال 1387 که واردات خودرو به کشور انجام شد، خودروسازان داخلی برای رقابت، در مسیر کیفی‌سازی خودروهای داخلی قدم برداشتند.

رئیس پلیس راهور درباره نحوه واردات گفت: باید خودروهای مناسب وارد کشور شوند؛ اما در دستورالعمل مجلس آمده باید قطعه صادر شود تا واردات خودرو انجام شود که اگر این موضوع رخ دهد، واردات به درستی صورت نمی‌گیرد.

این مقام مسئول همچنین اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس واردات اتوبوس سه سال زیر مدل است و در دوره گذشته دو هزار اتوبوس وارد کشور شد و 6 هزار اتوبوس در کشور در حال پلاک‌گذاری هستند؛ در حالی که مشکل اصلی این بخش در حوزه اسقاط است.

کمال هادیانفر درباره تعمیرات اتوبوس‌ها گفت: طبق مجوز شهرداری اتوبوس‌هایی که می‌شود اورهال کنند، می‌توانند مجددا وارد چرخه حمل و نقل شوند.

انتها یپام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “خودروهای وارداتی از هند می آیند؟

  1. سعید گفته:

    اگر تصمیم بر آنستکه فقط واردات خودرو از هند انجام شود که بسیار مسخره است و انجام این کار فقط بمنزله یک خیمه شب بازیست . در چند سال اخیر که بحمدالله واردات CKD از چین محبوب القلوب هیچ منعی نداشته است و خیابان ها پر است از خودروهای چینی بی کیفیت و گران قیمت و حالا نوبت هند است .
    پس فرضیه ورود اتومبیل های با کیفیت و به تبع آن جلوگیری از مرگ انسان ها در جاده ها باطل میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.