حداکثر دستمزد در روسیه چقدر است؟

بر اساس بررسی های انجام شده در مناطق مختلف روسیه، رکورد بیشترین دستمزد در این کشور 350 هزار روبل (بیش از 4 هزار و 300 دلار) و در اختیار مشاغل مرتبط با فناوری فراساحل نفت و گاز در استان ساخالین است.

به گزارش کاماپرس به نقل از ریانووستی، در سال 2019 سطح متوسط دستمزدها در روسیه 1/9 درصد افزایش یافته و میانگین حداقل دستمزد به 41 هزار روبل رسیده است. اگر نرخ متوسط برابری روبل روسیه در برابر دلار آمریکا را طی این سال 82 روبل به ازای هر یک دلار در نظر بگیریم حقوق پرداخت شده به دستمزدبگیران روس، ماهانه حدود 500 دلار بوده است.
از لحاظ منطقه ای، در استان‌های ساخالین، مسکو و منطقه خودمختار یامالوننتسک بیشترین دستمزدها به حقوق بگیران پرداخت می شود. البته باید توجه داشت که پراکندگی افزایش دستمزد در استان ها و مناطق مختلف موزون نبوده و برای مثال در حالی که حقوق بگیران در استان ساخالین افزایش 15 درصدی دستمزد را تجربه کرده اند، همتایان آنها در خاکاسی هیچ افزایش دستمزدی نداشته اند.
پراکندگی افزایش دستمزد در مشاغل مختلف نیز بسیار ناموزون است به طوری که دستمزد افراد شاغل در حوزه ماهیگیری و شیلات 16 درصد افزایش داشته اما نه تنها در دستمزد  کارگران معادن کُک هیچ افزایشی ایجاد نشده  بلکه دستمزد آنها کاهش یافته است.

مشاغل استخراج و فرآوری مواد فسیلی در صدر بیشترین دستمزد

بررسی ها نشان می دهد از مناطق 80 گانه فدرال روسیه، در 23 منطقه روسیه بیشترین دستمزدها به مشاغل مرتبط با استخراج و فرآوری مواد فسیلی پرداخت می شود. همچنین در 14 منطقه روسیه بیشترین دستمزدها به مشاغل مرتبط با امور مالی پرداخت می شود که مشاغل بانکی از مهم ترین این مشاغل است. به علاوه در 17 منطقه فدرال روسیه نیز بیشترین دستمزد به مشاغل فکری ( مشاغل حقوقی، معماری، نرم افزارهای  کامپیوتر، فعالیت های آموزشی و … ) پرداخت می‌شود.بر اساس این مطالعات، در مناطقی از کشور روسیه که از نظر اقتصادی وضعیت ضعیف‌تری دارند، بیشترین حقوق و دستمزد به حقوق بگیران و کارمندان دولت پرداخت می شود.
رکورد دستمزد در کشور روسیه در اختیار دستمزد بگیران منطقه ساخالین است که در مشاغل مرتبط با فناوری های فراساحل نفت و گاز حقوق و دستمزد خالص ماهانه بیش از 350 هزار روبل دریافت می کنند که 3 برابر بیشتر از بیشترین دستمزدی است که حقوق بگیران مسکو دریافت می کنند. بد نیست بدانید در سن پترزبورگ، قطب دیگر اقتصاد روسیه، بیشترین دستمزدها به صاحبان مشاغل حوزه  it پرداخت می شود که متوسط آن ماهانه حدود 145 هزار روبل است.

 

 

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

8 دیدگاه برای “حداکثر دستمزد در روسیه چقدر است؟

 1. Suroosh گفته:

  تو ایرانم دقیقامثل روسیه پایین ترین حقوقارو کارگرا دریافت می کنند، شایدماهم جزئی از روسیه هستیم خودمون خبرنداریم …

  • ناشناس گفته:

   اگه قراره که با کشور دیگه ای مقایسه بشیم همه چیزو باید مقایسه کنیم،تو نقشه که نگاه میکنیم نصف خشکی زمین کشور روسیه هستش اما با این همه وسعت هنوز باندازه ایران ثروت نداره ضمن اینکه جمعیتش خیلی بیشتره و بهرحال اداره کشور به اون بزرگی هزینه های خاص خودشو داره، اما بازم اونا ماشین درست و حسابی سوار میشن مثل ما سوار فرقون موتوردار نمیشن چیزای دیگشون هم همینطوره داماد ما چند سال اونجا بود خیلی راضی بود و از رسیدگی دولتشون خیلی تعریف میکرد،اینجا دویست بار تو اخبار سراسری اعلام میشه که حقوق این ماه فلان قدر شده ا لکی به مردم وعده میدن بعدم گندش در میاد چرا دولت باید انقد دروغ بگه مگه این ملت کم عذاب کشیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

 2. جلال گفته:

  چه خوب میشد به مردم مظلوم روسیه کمک کنیم و مدیران ارشدمون رو برای کنترل بحران به اونجا صادر کنیم

 3. مجتبی مخسنی گفته:

  عزیزان من چرا حقوق کارگر ایرانی رو با روسیه عقب افتاده حساب می کنید با امریکا حساب کنید که یه کارگر ساده ماهیانه ۳ هزار دلار می گیره و تنها به ۱۰۰ دلارش اندازه یک ماه اذوقه ما رو می گیره اونا در یک یا دوسال بهترین ماشین روز دنیا رو می خرند ما بعد از بیست سال اونم قسطی پراید می خریم لعنت خدا بر مسولی که به این ملت مظلوم خیانت کند اگر فقط دروغ از دولت ما کنار بره ایران گلستان میشه که هیچ وقت نمیشه که نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *