تولید گاز ازن به جای ضد عفونی کننده های پرخطر بومی‌سازی شد

ازن
ژیوار

شرکت اُزن سازان پاسارگاد به عنوان یک شرکت دانش بنیان در راستای پیش گیری از بروز سرطان در کشور اقدام به جایگزین نمودن گاز اُزن به جای ضد عفونی کننده های پرخطر و سرطان زا در بخش های مختلف صنعت نموده است.

به گزارش کاماپرس، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه دانش فنی تولید ازن تنها در دست چند کشور بوده، اما اکنون در داخل کشور ساخته می‌شود،  در گفت و گو با دنیای اقتصاد ادامه داد: این شرکت علاوه بر تولید انواع دستگاه‌های ازن، ژنراتورهای صنعتی و نیمه صنعتی در راستای بومی‌سازی این فناوری با محوریت گاز ازن را تدوین و راهبری می‌کند. به گفته علی بهشتی، این شرکت قابلیت تولید دستگاه ازن از ۴۵۰ میلی‌گرم بر ساعت تا ۱۰۰ کیلوگرم بر ساعت را دارد و بنابر نیاز در صنایع مختلف از روش‌های مختلفی برای تولید گاز ازن از جمله پلاسما، UV و کرونا دیس‌شارژینگ استفاده می‌کند. وی با اشاره به اینکه نیاز کشور به فناوری این محصول دانش‌بنیان اکنون در داخل تامین می‌شود، افزود: اهمیت اصلی فناوری ازن این است که از این گاز به عنوان قوی‌ترین اکسیدکننده تجاری موجود در جهان به جای ضدعفونی‌کننده‌های پرخطر و سرطان‌زا مانند کلر، فرمالین، پرمنگنات، متیل برماید و… استفاده می‌شود و نیاز بخش‌های مختلف صنعت به مواد شیمیایی را رفع می‌کند. بهشتی با بیان اینکه حداقل بیش از ۵۰۰ پروژه در داخل کشور با موفقیت به سرانجام رسیده است، ادامه داد: براساس استاندارد‌های بین‌المللی در جهان، استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها برای تامین سلامتی بسیار ضروری بوده و از عوامل مهم پیشگیری از بیماری‌ها، به‌خصوص بیماری‌های باکتریایی، قارچی، انگلی و دیگر بیماری‌ها است.

مدیرعامل ازن‌سازان پاسارگاد در ادامه، صنایع گوناگون و نظام سلامت و بهداشت را مخاطبان این محصول دانش‌بنیان دانست و گفت: صنایع گوناگونی مانند صنایع غذایی، بسته‌بندی، سردخانه‌ها، گلخانه‌ها، بیمارستان‌ها، استخر‌های شنا، پرورش آبزیان، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و همچنین صنایعی که پساب آنها برای محیط زیست خطر جدی محسوب می‌شود مانند صنایع کاغذ، مقوا و کارتن‌سازی، رنگرزی، فاضلاب تمامی‌ کارخانه‌ها و… به ضدعفونی‌کننده‌ها نیازی مبرم دارند. بهشتی با بیان اینکه تولید این محصول ساخت ایران‌، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، پیشگیری از بروز سرطان را در بر خواهد داشت، ادامه داد: در کشور‌های توسعه‌یافته استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده شیمیایی به دلیل سرطان‌زا بودن ممنوع اعلام شده، اما متاسفانه در کشور ما همچنان این مواد شیمیایی همانند کلر، فرمالین، پرمنگنات، متیل برماید در بخش‌های مختلف صنعت استفاده می‌شود که با جایگزین کردن گاز ازن به جای ضدعفونی‌کننده‌های شیمیایی، حرکتی بزرگ در پیشگیری از بروز سرطان انجام داده‌ایم.

این شرکت دانش بنیان به عنوان موسس مرکز تحقیقات اُزن در کشور و دارای تاییدیه از مراکز مهم دولتی و خصوصی و همچنین دریافت گواهینامه های ISO9001   – ISO14001 – ISO18001  و به عنوان تنها دارنده گواهی نامه ثبت اختراع با بهره گیری از متخصصین مجرب ودانشمندان داخلی  اقدام به بومی سازی تکنولوژی اُزن نموده است.

دریان سفر امید

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : ازن‌سازان پاسارگاد
نهال گشت
آژانس هرمس 724
روکش مارال
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز