با مجموعه سپارکس و خدماتش آشنا شوید

« سپارکس » سامانه‌ای هوشمند برای ایمن سازی داد و ستدهای انجام گرفته در فضای مجازی است. این مجموعه از سال 1398 فعالیت خود را آغاز کرد. هدف از راه اندازی سپارکس، جلوگیری از کلاهبرداری‌های آنلاین و قاعده مند کردن روند داد و ستد تعریف شده است. در واقع این مجموعه اعتماد طرف‌های داد و ستد را نسبت به هم بالا می‌برد. این سامانه با داشتن مجوزهای معتبر و زیرساخت‌های ایمن، خدمات خود را به کاربرانش ارائه می‌دهد.

در ادامه کاماپرس با ارائه ۱۰ نکته از مجموعه سپارکس، این سامانه را برای علاقمندان و خوانندگان این مطلب معرفی می‌کند؛

1. هم‌بنیانگذاران سپارکس، هیربد لطفیان و نسترن کچچیان هستند. تیم سپارکس را جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران فعال در زمینه‌های تکنولوژی، حقوق و دیزاین تشکیل می‌دهند.

2. ایمن کردن وجه داد و ستد کالای فیزیکی، مجازی، خدمات و پروژه‌ها، پشتیبانی آنلاین 24 ساعته و تلفنی در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه، پشتیبانی حقوقی داد و ستدها و انتقال سریع وجه مورد مبادله به فروشندگان کالای فیزیکی، مجازی، خدمات و پروژ‌ه‌ها از خدمات سامانه سپارکس است.

3. این مجموعه در جریان داد و ستد‌های 26 گروه کالا و خدمات در 89 شهر و 29 استان مشارکت داشته است. کاربران سپارکس انجام داد و ستدهایی از 50 هزار تومان تا 30 میلیون تومان را در این سامانه ثبت کرده‌اند.

4. طبق اطلاعات این مجموعه، پراستفاده‌ترین کاربر سپارکس تاکنون 119 میلیون تومان از داد و ستدهای خود را به صورت ایمن انجام داده است.

5. محتوای وبلاگ سپارکس، مطالبی در حوزه فروش تلگرامی، درآمد اینترنتی، خرید از اینستاگرام، درگاه پرداخت واسط، حساب‌های اجاره‌ای و … را شامل می‌شود.

6. مدت زمان انجام فرآیند سپارکس به عواملی مانند مدت زمان توافق شده برای انجام داد و ستد، زمان انتقال پول از خریدار به سپارکس، زمان کافی برای تحویل کالا از فروشنده به خریدار و … بستگی دارد.

7. راه مناسب برای چک کردن وضعیت داد و ستد، ورود به حساب کاربری در سپارکس است. در حساب کاربری وضعیت تمام داد و ستدهای در جریان و پایان یافته قابل مشاهده است.

8. این مجموعه نظارت بر موارد داد و ستدهای مطابق با قوانین کشور را انجام می‌دهد. برخی کالاها مانند املاک، اتومبیل، ارز و … در این سامانه پشتیبانی نمی‌شود.

9. شرکت‌های تجارت الکترونیک پارسیان، به پرداخت ملت و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از همراهان این مجموعه هستند. همچنین سپارکس توانسته نشان ملی ثبت- رسانه‌های دیجیتال- را به دست آورد.

10. اولین موفقیت این سامانه در گرفتن کاربرهای واقعی در فروردین ماه سال 1399 اتفاق افتاد. سپارکس در 6 ماهه نخست سال ذکر شده، هر هفته رشد پنج درصدی در جذب کاربران داشت.

مرتبط با : سپارکس

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *