با این 9 ترفند گوشی سرقتی خود را پیدا کنید

ژیوار

وابستگی ما به تلفن همراه به‌قدری است که گم شدن یا سرقت آن، زندگی روزمره‌مان را مختل می‌کند. خوشبختانه برای ردیابی تلفن‌های مسروقه هم در دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند و هم در اپراتورهای سرویس‌دهنده تدابیری در نظر گرفته شده است.

به گزارش کاماپرس، باتوجه به بالا بودن قیمت تلفن همراه و آمار سرقت گوشی باید به دنبال روشی مطمئن برای ردیابی و بازیافتن دستگاه‌های خود باشیم. در این گزارش به 9 روش برای بازیابی تلفن همراه مفقودی و یا مسروقه اشاره شده است.

بیشتر بخوانید:

  1. در گوشی‌های هوشمند 2 راهکار کلی استفاده از اینترنت و GPS برای پیدا کردن گوشی سرقتی وجود دارد.
  2. راه حل دیگر استفاده از اکانت گوگل است. برای استفاده از قابلیت کاربردی Android Device Manager در گوگل، باید یک‌بار وارد اکانت جیمیل خود شوید. درصورت مفقود شدن تلفن همراه، می‌‌توانید اطلاعات اکانت خود را وارد کنید و به محل فعلی گوشی خود پی ببرید.
  3. روش دیگر استفاده از گزینه Lock است. در این روش می‌توان گوشی گم‌شده را قفل کرد و حتی برای آن پسورد تعیین کرد.
  4. اگر گوشی مفقود شده به اینترنت متصل باشد می‌توان با گزینه Erase اطلاعات حساس موجود در آن را پاک کرد.
  5. کسانی که گوشی آیفون دارند می‌توانند از گزینه Find My Phone برای یافتن دستگاه گم‌شده استفاده کنند.
  6. سامانه همیاب 24 برای ردیابی گوشی‌های دزدیده شده راه‌اندازی شده است. با ورود به این سامانه و ثبت شناسه IMEI در آن، اطلاعات دستگاه سرقتی به کلانتری‌ها، اصناف و اپراتورهای مخابراتی و بازرسی‌های مرزی مخابره می‌شود و درصورت یافتن آن، صاحب گوشی مطلع خواهد شد.
  7. ساده‌ترین راه برای پیدا کردن گوشی، کماکان تماس گرفتن با آن است.
  8. مشترکان همراه اول، می‌توانند سرویس ردیاب گوشی را با شماره‌گیری کد دستوری *۱۰*۲۱۴۱*سریال گوشی# به‌طور رایگان فعال کنند. شماره سریال گوشی بر روی جعبه آن درج شده است. پس از این اقدام سرویس ردیابی تا 10 روز به جست‌وجوی دستگاه گم‌شده می‌پردازد. اگر در این مدت گوشی همزاه کاربر پیدا شد از طریق پیامک به او اطلاع داده می‌شود تا مراحل حقوقی لازم را پی بگیرد و در غیر این‌صورت باید سرویس را مجدداً فعال کرد. غیرفعال‌سازی این سرویس از طریق کد *۱۰*۲۱۴۲# انجام می‌گیرد و جهت دریافت راهنما می‌توان کد *۱۰*۲۱۴۳# را شماره‌گیری کرد.
  9. در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن گوشی کاربران اپراتور دوم تلفن همراه، ابتدا باید سیم‌کارت را مسدود کرد. با گذشت 5 روز، کاربر باید از یک خط این اپراتور، کد #۶۱۰۱*  را شماره‌گیری کند. پس از این‌کار ضوابط لازم از طریق پیام به او اطلاع داده خواهد شد. سپس کافی است شماره سریال 15 رقمی درج شده روی جعبه گوشی مفقوده را وارد کرد. درخواست ردیابی به این روش باید از طریق یک سیم‌کارت صورت گیرد. توجه کنید که اگر پیش از 5 روز برای این‌کار اقدام شود، شماره موجود در تلفن مسروقه به‌عنوان سارق معرفی می‌شود.

پس از ثبت موفق درخواست پیامکی بر این مبنا به کاربر ارسال می‌شود و پس از 48 ساعت نتیجه مثبت یا منفی بودن ردیابی به او اطلاع داده خواهد شد.

دریان سفر امید

در این زمان، کاربر باید نسبت به دریافت دستور قضایی اقدام کند. مهلت ارائه دستور قضایی برای اپراتور ایرانسل 6 ماه از زمان دریافت پیامک است. درصورتی‌که نتیجه ردیابی منفی باشد، کاربر می‌تواند حداقل 5 روز بعد از پیامک اول دوباره نسبت به ثبت درخواست ردیابی اقدام کند.

به نقل از ایسنا، تمام موارد ذکر شده تنها درصورتی پاسخگو هستند که تلفن همراه در زمان ردیابی روشن باشد و ردیابی دستگاه خاموش امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام

نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز