اولین واکنش ترامپ به سقوط شوکه‌کننده قیمت نفت

سقوط تاریخی قیمت نفت سبک تگزاس (WTI) آمریکا، واکنش فوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را به همراه داشت تا وی بار دیگر بر لزوم اتمام قرنطینه خانگی در برابر کرونا تاکید کند.

به گزارش کاماپرس، نفت سبک تگزاس آمریکا در آخرین روز معاملاتی خود، اتفاقی تاریخی را رقم زد و پس از حدود 37 سال با 321 درصد افت قیمت به پائینترین نرخ ممکن، یعنی منفی 38 دلار رسید.

ترس ترامپ از ایستادن چرخ اقتصاد

این اتفاق در حالی رقم خورد که دونالد ترامپ و فرماندارانش به مخالفت با قرنطینه خانگی مردم آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا برخواسته و قصد دارند بدون توجه به مخاطرات آن، چرخ اقتصاد را به حرکت درآورند تا برای رقابت‌های ریاست جمهوری که به زودی رنگ و بوی جدی‌تری به خود خواهد گرفت، گزندی دست طرف مقابل ندهند.

ترامپ در سخنرانی روز دوشنبه خود، اعلام کرد که با توجه به کاهش بی‌سابقه قیمت نفت، آمریکا ذخایر استراژیک نفت خود را پُر و 75 میلیون بشکه را به این ذخایر اضافه خواهد کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

شاخص‌های قرمزپوش ناشی از افت قیمت نفت

کاهش شدید تقاضای جهانی نفت به‌دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، ساعاتی قبل قیمت نفت سبک تگزاس (WTI) در معاملات امروز دوشنبه بورس کالای نیویورک با کاهش شدید روبرو شد و سهام بورس آمریکا نیز تحت تاثیر این کاهش قیمت، با افت‌های شدیدی مواجه شدند که انتظار می‌رود این افت طی روزهای آینده ادامه‌دار باشد.

تلاش برای شکستن قرنطینه‌های خانگی

بر اساس گزارش تسنیم، دونالد ترامپ در ادامه سخنان روز دوشنبه خود در کاخ سفید گفت که بسیاری از فرمانداران در حال انجام اقدامات لازم برای بازگشایی اقتصادی ایالت‌های خود هستند.

وی افزود: در بحران کرونا آموختیم که هرگز به کشور خارجی اعتماد نکنیم و در زنجیره تامین مواد مورد نیاز از جمله دارویی به خارج کشور وابستگی نداشته باشیم.

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: دولت در تلاش است تا پرداخت 75 میلیارد دلار به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آمریکا را به تصویب برساند.

گفتنیست، شیوع کروناویروس در کشورهای مختلف دنیا موجب کاهش شاخص بورس و همچنین، تشدید مشکلات اقتصادی به دلیل تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی – خدماتی شده است. با این وجود، کشورها برای جلوگیزی از فروپاشی اقتصادی، سیاستی بینابین حفظ سلامت و حفظ رونق اقتصادی را در پیش گرفته‌اند. بر همین اساس، طرفداران دونالد ترامپ، طی روزهای گذشته تظاهراتی را در حمایت از سیاست‌های کرونایی وی و همچنین فشار بیشتر برای بازگشایی مجدد مشاغل آمریکایی به راه انداخته‌اند. به عقیده بسیاری از کارشناسان، با به راه افتادن فعالیت‌های تولیدی – اقتصادی در آمریکا، مشکل نفت با افزایش درخواست‌ها حل خواهد شد.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “اولین واکنش ترامپ به سقوط شوکه‌کننده قیمت نفت

  1. یه ایرونی مثه خودت گفته:

    ترامپ افزود: در بحران کرونا آموختیم که هرگز به کشور خارجی اعتماد نکنیم و ….

    جالبه تا چند وقت پیش همین (به ظاهر)آقا میخواست مارو کمک کنه و شاکی بود که چرا رهبر ایران قبول نمی کنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.