ادعای جالب معاون وزیر مسکن درباره قیمت خانه

در حالی که معاون وزیر مسکن ادعا می کند قیمت مسکن در تهران زیر ۲۰ میلیون تومان است، اما آمار بانک مرکزی نشان می دهد میانگین قیمتها به ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می رسد.
به گزارش کاماپرس، محمود محمودزاده معاون وزیر مسکن معتقد است قیمتهای بالای ۲۰ میلیون تومان فقط مخصوص خانه های منطقه یک تهران است و بقیه مناطق تهران هر متر آپارتمان زیر ۲۰ میلیون تومان است. البته این اعداد و ارقام با آمار بانک مرکزی متفاوت است. طبق آمار بانک مرکزی در مرداد و شهریور ماه گذشته ارايه شد میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در هر متر مربع رسید.

این نرخ نسبت به ماه قبل ۵ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۲ درصد افزایش نشان می داد.

تاثیر قیمتهای تهران در گرانی مسکن بقیه استانها

محمود محمودزاده درباره قیمت مسکن در استانهای کشور گفت:« در ۲۵ استان متوسط قیمت مسکن کمتر از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع است. هفت استان زیر ۵ میلیون تومان و ۱۹ استان تا پایین تر از ۱۰ میلیون تومان است. فقط در سه استان قیمت مسکن ۱۰ تا ۱۵ میلیون است و فقط در شهر تهران به بالای ۲۰ میلیون تومان رسیده است. حتی اگر در تهران آمار منطقه یک را لحاظ نکنیم متوسط قیمت مسکن در پایتخت کمتر از ۲۰ میلیون تومان می شود. وقتی شرایط بازار مسکن را بر اساس واقعیات مناطق تحلیل می کنیم آمارها با آنچه تصور می شود فاصله دارد. به همین لحاظ معتقدیم اتکای صرف به گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران اثرات منفی در دیگر مناطق می گذارد.»

به گزارش ایسنا از تیرماه ۱۳۹۹ به بعد بنا به دستور محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران که هر ماه توسط معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه ارایه می شد منتشر نشد. استدلال وزیر این است که انتشار گزارش تهران بر روی دیگر مناطق کشور تاثیرگذار است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  بازار  مسکن ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “ادعای جالب معاون وزیر مسکن درباره قیمت خانه

  1. محمد گفته:

    یکی نیست بگوید… خودتی، طرح ملی مسکن جنابعالی با لطایف الحیل بدون در در نظر گرفتن حیف و میل بیت المان متری. 5 میلیون تومان کنتور می اندازده، هزینه ساخت و ساز امروز بالای 5 میلیون تومان است، در بدترین منطقه حاشیه تهران(22) که مستقیما روی خط گسل است آپارتمان از متری 25 میلیون به 35 میلیون تومان رسیده است اجاره که واویلا…

  2. محمد گفته:

    ببخشید یکی نیست بگوید… خودتی، طرح ملی مسکن جنابعالی با لطایف الحیل بدون در در نظر گرفتن حیف و میل بیت المان متری. 5 میلیون تومان کنتور می اندازد، هزینه ساخت و ساز امروز بالای 5 میلیون تومان است، در بدترین منطقه حاشیه تهران(22) که مستقیما روی خط گسل است آپارتمان از متری 25 میلیون حداقل به به 35 میلیون تومان رسیده است اجاره که واویلا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.