آشنایی با انواع وام های بانک کشاورزی

بانک کشاورزی یک مجموعه عامل در زمینه پرداخت انواع وام و تسهیلات به بخش کشاورزی است. البته این مجموعه به دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی فعال سایر بخش‌ها هم تسهیلات می‌پردازد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام‌های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، بانک کشاورزی مانند هر بانکی به منظور بهره گیری از منابع مالی در دسترس خود، طبق ضوابط بانک مرکزی در قالب طرح‌ها و عقود مختلف به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط وام مورد نیاز آن‌ها را پرداخت می‌کند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

این بانک اکنون در قالب پنج طرح مختلف و انواع عقود بانکداری اسلامی به متقاضیان تسهیلات ارائه می‌دهد. در ادامه این گزارش انواع وام‌های بانک کشاورزی به خوانندگان معرفی خواهد شد؛

طرح باران

بانک کشاورزی به منظور تامین مالی کشاورزان و پاسخ گویی به نیاز مشتریان طرح تسهیلاتی باران را طراحی کرده است. گروه هدف این طرح تمامی مشتریان بانک اعم از کشاورزان، اصناف، بانوان و… هستند که امکان بهره برداری از آن را دارند. این طرح در دو قالب مختلف با میزان سپرده، مدت بازپرداخت اقساط و نرخ سود متفاوت به متقاضیان ارائه می‌شود.

طرح حامی گندم

طرح گندم بانک کشاورزی از جمله طرح‌هایی است که برای حمایت از مشتریان فعال در بخش گندم تدارک دیده شده است. این تسهیلات در قالب کارت به مشتریان ارائه می‌شود. حداقل مبلغ سپرده گذاری این طرح 5 میلیون تومان بوده و نرخ سود تسهیلات آن هم 10 درصد اعلام شده است.

بانوی ایرانی

این طرح به منظور آشنایی بیشتر بانوان با تسهیلات و دسترسی آسان آن‌ها به منابع اعتباری شکل گرفته است. در واقع بانک کشاورزی با ارائه این طرح تلاش کرده تا زمینه را برای دسترسی تمامی زنان شهری و روستایی به منابع مالی فراهم کند و باعث حضور راحت آن‌ها در انواع فعالیت اقتصادی شود.

بانوان به منظور استفاده از این طرح باید در بانک کشاورزی حساب سپرده سرمایه گذاری داشته باشند. سپس آن‌ها می‌توانند از تسهیلات طرح بانوی ایرانی بهره مند شوند. حداکثر نرخ تسهیلات این طرح 18 درصد و سقف مدت بازپرداخت آن هم 24 ماه است.

دیگر تسهیلات اعتباری بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تامین مالی مشتریان حقیقی و حقوقی خود، منابع مالی‌ موجود را در چارچوب عملیات بانکی بدون ربا و در قالب عقود اسلامی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌کند. انواع فروش اقساطی، جعاله، مشارکت مدنی، مرابحه، اجاره به شرط تملیک و… از جمله این قراردادها است. تسهیلات پرداختی در قالب این قراردادها با استفاده از منابع داخلی بانک، صندوق توسعه ملی، وجوه اداره شده و وجوه تبصره‌ای تامین می‌شود.

مرتبط با : بانک کشاورزی
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.