آشنایی با انواع وام های بانک صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن از جمله بانک‌های تخصصی است که به منظور گسترش همه جانبه کسب و کارهای مختلف و ایده‌های نو، تسهیلات مختلفی را ارائه می‌دهد. این مجموعه تاکنون در راه اندازی پروژه‌های مختلف اقتصادی در مناطق گوناگون کشور دخالت داشته است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام‌های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، اخیرا بیژن اسدی، معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات بانک صنعت و معدن به همراه عبدالرضا ولی‌الهی، معاون اعتبارات و راهبری شعب، و مصطفی راستی‌فر، مدیر امور راهبری شعب، به استان کهگیلویه و بویر احمد سفر داشته و از دو طرح صنعتی در این شهر بازدیده کردند. آن دو طرح هم شرکت صنایع نیما تهویه مطبوع و آریا پالایش دنا نام دارند که با تامین مالی بانک صنعت و معدن در حال فعالیت هستند. بانک صنعت و معدن دیگر طرح‌ها و پروژه‌های دارای توجیه اقتصادی تسهیلات می‌پردازد. منتهی اعطای وام توسط این بانک به دو روش مختلف انجام می‌شود. در این گزارش به روش‌های اعطای تسهیلات بانک صنعت و معدن و ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت؛

اخبار مرتبط را بخوانید:

اعطای تسهیلات به شکل بلندمدت

به منظور تامین مالی بخشی از هزینه های سرمایه گذاری جهت ایجاد یا توسعه واحدهای صنعتی، معدنی و گردشگری یا حتی فراهم کردن منابع مالی لازم برای استفاده مطلوب ازاین واحدها، بانک توسعه صادرات تسهیلاتی را به صورت ارزی یا ریالی و در قالب یکی از عقود اسلامی به آن‌ها می‌پردازد. این وام تنها به طرح‌هایی اعطا می‌شود که توجیه فنی، مالی و اقتصادی لازم را داشته باشند. ضمنا بانک به طور معمول حداکثر 60 درصد سرمایه مورد نیاز طرح‌های مذکور را تامین می‌کند.

اجاره خودرو در تهران

پرداخت وام کوتاه مدت

تسهیلات سرمایه در گردش: یکی از انواع خدمات بانک صنعت و معدن، ارائه تسهیلات سرمایه در گردش است. این وام برای خرید و تهیه مواد اولیه، قطعات، لوازم یدکی و بسته بندی در زمینه‌های صنعتی، معدنی و خدماتی ذی ربط به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

متقاضیان دریافت این گونه تسهیلات باید به یکی از شعب بانک صنعت و معدن یا سایت این مجموعه مراجعه و مدارکی را دریافت کند. این مدارک و فرم‌ها مربوط به درج مشخصات متقاضیان دریافت تسهیلات مالی و خدمات اعتباری مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی است. سپس فرد باید فرم‌ها را کاملا مطالعه کرده و مدارک مورد نیاز را هم تهیه کند. حال نوبت به افتتاح حساب جاری در یکی از شعب بانک صنعت و معدن می‌رسد. بعد از آن بانک وضعیت متقاضیان را بررسی کرده و در صورت تصویب طرح آن‌ها، فرآیند اعتبارسنجی، تعیین مبلغ وام و نوع وثیقه و سپس انعقاد قرارداد اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک صنعت و معدن
نرم افزار حسابداری
قیمت روز تیرآهن
سیم آخر-کاماپرس
تور اروپا نوروز 1403
لوازم آرایشی سفیر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز