آزمایش موشک مافوق صوت “فوق پیشرفته” آمریکا + فیلم

فیلم آزمایش موشک فوق پیشرفته که ترامپ به آن فخر فراوان می کند در کنفرانس و نمایشگاه سالانه فضا و دفاع موشکی در ایالات متحده نمایش داده شده است.

به گزارش کاماپرس به نقل از گازتا، اظهارات دونالد ترامپ درباره وجود اسلحه های مافوق صوت در این كشور كه رئیس جمهور آمریكا از آن با عنوان “موشك فوق العاده پیشرفته” یاد می كند ، پیش از این به طور رسمی توسط وزارت دفاع آمریكا تأیید شده بود. اکنون انتشار ویدئو آزمایش این موشک بر سخنان پیشین رئیس جمهور و نمایندگان وزارت دفاع امریکا صحه گذاشته است.

پیشتر در ماه مارس 2020 فیلم کوتاه 5 ثانیه ای از آزمایش موشک به اصلاح Flight Experiment 2 در هاوایی منتشر شده بود.به عنوان بخشی از تمرینات ” Flight Experiment 2 ” در 19 مارس سال جاری ، ارتش آمریکا با همکاری نیروی دریایی این کشور موشک جدیدی را پرتاب کرد. در آن زمان هیچ اطلاعات رسمی ای در خصوص این تمرینات گزارش نشد.

اما به تازگی ویدئوی لحظه پرتاب این موشک جدید مافوق صوت در کنفرانس و نمایشگاه سالانه دفاع موشکی و فضایی ایالات متحده توسط ژنرال نیل تورگوود ، مدیر گروه تحقیقات مافوق صوت و تحقیقات فضایی، نمایش داده شده است.
به گفته مقامات امریکایی اولویت شماره یک در مدرنیزه کردن ارتش ایالات متحده ، نابود کردن اهداف با دقت بالا در مسافت های طولانی و همچنین بکارگیری سلاح های مافوق صوت است.

سلاح های مافوق صوت؛ راهبرد دفاع ملی آمریکا

به گفته ژنرال ترگوود: “سلاح های مافوق صوت از لحاظ راهبرد دفاع ملی برای پشتیبانی از نیروی زمینی ارتش امریکا بسیار حائز اهمیت هستند. ما با تلاش مشترک با شرکای صنعتی و وزارت دفاع ، این سامانه تسلیحاتی راهبردی را توسعه داده و از این طریق یک مأموریت مهم را برای کشور خود انجام خواهیم داد. ”

در این زمینه بیشتر بخوانید:

لازم به ذکر است ، پیش از این ، رئیس جمهور آمریكا خبر داده بود كه ارتش آمریكا موشك هایی در اختیار دارد كه می تواند فاصله تا هدف را تا 7 برابر سریعتر از موشك های معمولی ، و همچنین سریع تر از تمام موشك های موجود در خدمت ارتش سایر كشورها نابود کند. دونالد ترامپ از توانایی این “موشک فوق العاده پیشرفته” در هدف قرار دادن اهداف در فاصله هزار مایلی خبر داد و گفت میزان دقت این سلاح جدید در نابود کردن هدف بیش از 14 اینچ نخواهد بود.

در عین حال ، رئیس جمهور آمریکا مشخص نکرد كه آیا هزار مایل (حدود 1.6 هزار كیلومتر) حداكثر برد پرواز است و یا دقت 14 اینچ (حدود 35 سانتی متر) بستگی به نوع موشك دارد یا خیر. همچنین هیچ اطلاعاتی در مورد زمان بکارگیری این سلاح در ارتش آمریکا در دست نیست ، اما گفته می شود این امر تا سال 2023 رخ نخواهد داد.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

7 دیدگاه برای “آزمایش موشک مافوق صوت “فوق پیشرفته” آمریکا + فیلم

  1. دبیر تاریخ،شهرکرد گفته:

    با این موشک دیگه می خود ،کدلم شهرها را نابود کن،،،،خراب های هیروشیما وناکازاکی هنوز باقیست

  2. عبدالغنی روحانی گفته:

    ترامپ حتما چیزی مصرف کرده، دوز اش خیلی بیشتر از معمول بوده …….
    بنده خدا تا اثر اون چیز از بین بره همچنان لاف گزاف خواهد بافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.